| QAndreyQ a întrebat:

As vrea sa imi fac gaura pentru cercel cu un cercel din tinichea sau nu stiu ce e da ceva valoros sigur nu e, o sa curat tot si acu si cercelu cu spirt care sunt sansele sa se infecteze?

Răspuns Câştigător
| ahmet6 a răspuns:

Eu cand eram pusti,imi facuse gaura cu un ac si spirt,si vreau sa iti spun ca nu am patit absolut nimic, nu am avut nici ce-a mai mica infectie, asa ca nu vad de ce sa te sperie, dar mai bine sa te duci la un salon, nu cred ca este mai scump de 20 lei.

3 răspunsuri:
| LastNight1324235436 a răspuns:

Si eu am facut asa acum cateva luni. Daca cercelul e de tinicea, sansele de infectare sunt mari.Cel mai sigur ar fi cu un cercel de aur, dar daca nu ai, macar argint

| alexro93 a răspuns:

Mai bine ti-ai cumpara o pereche de cercei de argint macar sa-i sterilizezi si poti face gaura doar cu cercelul

| davidlazar a răspuns:

Sunt sanse destul de mari deoarece chiar si daca te-ai duce la un centru de asta de facut piercinguri si ti l-ar face un profesionist tot s-ar putea infecta eu cunosc trei cazuri care s-au dus la un centru de asta le-a facut gaura in buza, limba, urechi si peste cateva zile li s-a infectat, iar cand s-au dus inapoi la centru persoana care le-a facut gaura a zis ca e normal sa li se infecteze. Deci sfatul meu e sa nu-ti mai faci deloc deoarece ai sanse mari sa se infecteze si decat sa ajungi la doctor cu complicatii mai mari mai bine sa stai acasa