| Nyuuuu a întrebat:

Salut, mi-am pus cercel acum 48 de ore, mi s-a spus ca port cercelu o luna, dar am prieteni care n-au purtat nici macar o ora... si-au dat gaura cu tinichea si tinichea au purtat dupaceea, n-am putut sa dorm de cercel sa sunt obisnuit sa dorm pe stanga si ma intorc fara sa vreau asa ca l-am dat jos si nu mai intra, am luat un cercel de argint mi-a intrat fara probleme, a-s vrea sa stiu daca are ceva daca port de argint sau daca ar merge unu de aur in loc de ala medicinal ca n-as vrea sa-l mai pun ca il bag greu si mai are si varfu ala ascutit

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Hmmm,eu am purtat ceva anii doar tinichele (dar nu mult gen 2 saptamani,dupa puneam argint,dupa pauza argint si iar tinichea si asa mai departe.)La inceput e mai bine sa porti medicinal,sa nu cocleasca, cocleala impreuna cu rana care e produsa de 'gaurirea propriu'zisa' nu face prea bine. Daca vrei sa fi sigur ca cocleste, ia-ti piercinguri pentru buza, si il pui in ureche, aia is din otel inoxidabil 100%100. Eu am piercingurile cam de 9 ani si ceva.Am 2 in ureche, si unu in limba(asta din limba are cam 2 ani aproape)Ai grija ca piercingul e ca un drog, ai pus unu, dupa s-ar putea sa mai urmeze altu, altu si asa mai departe. Daca mai ai intrebari, iti spun.Inca ceva, daca iti permiti de aur, pune de aur, insa nu ii mai freca asa des, eu daca ii dau jos azi si pun peste 2 zile iar,imi face rana, orice cerceii ar fi happyAsa mi se intampla mereu, i-am dat jos cand m-am dus la un interviu pentru a ma angaja in armata, si cand i-am pus la loc, mi s-a facut o rana care m-a durut cam o saptamana jumate laughing

| Nyuuuu explică (pentru Liviu):

Nu port tinichele, pe mine ma interesa de argint daca m-ar afecta mult, ca deocamdata n-am cercel de aur o sa ma duc zilele acestea sa-mi cumpar

1 răspuns: