| Georgiana0216 a întrebat:

Buna, TPU!

As vrea sa incep un curs de make- up si as vrea sa stiu daca pot verifica cumva daca acele cursuri sunt acreditate, ca peste tot unde am gasit informatii, scrie ca sunt acreditate, insa de multe ori iti poti lua si teapa.

Multumesc!

FUNDA!

2 răspunsuri:
| daniellllaaaa a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa dai un telefon si sa vorbesti direct cu persoana care propune cursul de make up. Intreaba toate detaliile și vei primi răspunsuri clare. Este foarte bine ca vrei sa te asiguri pentru ca e vorba de timpul tau si de banii tai. Poti de asemenea sa gasesti si sa contactezi o persoana (sau mai multe) care a terminat acest curs si sa o intrebi despre acreditare si experienta de acolo.
Altfel nu prea mai ai cum să verifici
Sper ca te am ajutat:*

| Georgiana0216 explică (pentru daniellllaaaa):

Multumesc! Da, cred ca cea mai sigura varianta ar fi asta, cu contactarea persoanelor care au finalizat cursul, pentru ca asa cum ai spus si tu, la mijloc sunt niste bani, nu chiar putini si timpul, pe care nu as vrea sa-l pierd doar de dragul de a face un curs.