| DariaBoldor a întrebat:

Astăzi îmi făceam workout-ul frumos pana lanțul meu de la gat pe care îl scot doar atunci când îl curat, pe care l-am ținut 6 luni la gat s-a rupt dintr-un capăt! Aveți vreo idee despre cum as putea sa îl repar pentru ca îl ador?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un pic de Colofoniu (Sacaz din cel folosit de cei ce canta la instrumente cu corzi: vioara, violoncel, contrabas, etc) sau pasta decapanta, cositor sub forma de sarma si un pistol de lipit. Se repara usor.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai spus din ce este facut! Aurul, argintul se lipesc cu cositor.

| DariaBoldor explică (pentru Salontanul):

Este din argint

| Salontanul a răspuns (pentru DariaBoldor):

Un pic de Colofoniu (Sacaz din cel folosit de cei ce canta la instrumente cu corzi: vioara, violoncel, contrabas, etc) sau pasta decapanta, cositor sub forma de sarma si un pistol de lipit. Se repara usor.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu te descurci mergi la un bijutier!