| xXWhisperOfLoveXx a întrebat:

Care e cea mai buna crema impotriva cosurilor dintre Zynerit si Brevoxyl happy?

Răspuns Câştigător
| xFakeSmilex a răspuns:

Brevoxyl

Produsul ce conţine peroxid de benzoil, se recomandă în formele uşoare şi medii de acnee. Reduce nivelul bacteriilor care provoacă micile infecţii şi previne apariţia de noi puncte negre şi coşuri. Se foloseşte o dată sau de două ori pe zi, pe toate zonele afectate de acnee. Efectele se văd în câteva săptămâni de tratament. Poate să producă iritaţii locale sau roşeaţă pe tenul sensibil, caz în care crema se foloseşte mai rar.

Zineryt

Conţine alcool, eritromicină, care inhibă dezvoltarea bacteriilor, şi zinc care măreşte efectul eritromicinei. Este recomandat în toate tipurile de acnee, iar efectele sun vizibile în 10-12 săptămâni. Şi Zineryt poate să ducă la iritaţii pe locul unde a fost aplicat. Se poate cumpăra doar pe bază de reţetă.

Preţ: Brevoxyl - 30 lei.
Preţ: Zineryt - 32 lei.

2 răspunsuri:
| Lyoto a răspuns:

Mai bine iti cumperi tu eritroacnol care se aplica de 2 ori pe zi si iti faci acasa ceai de musetel, iti pui un prosop pe cap, apoi stai cu fata in aburii de la ceai si iti zic eu ca merge garantat

| albindungi a răspuns:

Brexovyl( in cazul meu cel putin) le am folosit pe amandoua si zyneritul nu a avut absolut niciun efect..si daca vei cauta brevoxyl la belladonna este 18 lei iar la dona 22 de lei..deci mult mai ieftin