| OTILIA00 a întrebat:

Ce creme de albire a tenului îmi recomandați? Eu mereu am avut un ten alb până în vara asta când am fost într-o tabără de 1 săptămână la mare.Nici nu prea am folosit crema pentru protecție şi m-am bronzat foarte tare.Într-o lună mi-a mai trecut puțin din bronz însă mi-au rămas nişte pete maronii pe faţă. Dacă m-aş fi bronzat uniform nu aş mai fi apelat la o cremă de acest gen,dar pe faţa mea e o catastrofă.Gen în obraji,pe la sprâncene, pe bărbie se vede că pielea e albă şi în rest e maro aşa cum m-am bronzat.Se vede penibil şi chiar imi e rusine.Credeam că daca vine iarna o să se mai deschidă tenul.Am incercat cu zeamă de lămâie,măşti,bicarbonat de sodiu, fără rezultat.Asă că m-am gândit să apelez la creme.
Ați încercat? Aş vrea să îmi spuneți din experienţele voastre
Multumesc anticipat! Si desigur cel mai bun răspuns primeşte funda! big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu sunt pete solare?
Citeste aici, in primul link este si o poza - poate-ti dai seama daca sunt pete solare ce ai tu :
http://pasagera.ro/pete-solare-langa-ochi-experienta-personala.html
http://pasagera.ro/pete-solare-prevenire-si-tratamente.html

Bronzul ar fi trebuit sa se duca pana acum. Nu-ti mai aplica lamaie pe ten, este iritanta.

| OTILIA00 explică (pentru anonim_4396):

Am citit si despre petele soalare, insa la mine nu este asa.
De asta m-am gandit sa apelez la creme

| DinPlante a răspuns:

Uleiul de crin alb a functionat la o prietena de-a mea: https://www.putereaplantelor.ro/ulei-crin-alb-bio-mayam-50-ml.html