| xseven7 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru cresterea si regenerarea parului rapid? Parul meu nu mai creste de mult timp. De fapt de cand l-am vopsit ultima oara. Plus cade foarte foarte mult. Va rog sa ma ajutati si sa imi dati si niste sfaturi!
Multumesc. Anticipat!

2 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

In mare parte caderea parului se datoreaza folosirii vopselelor care au o multime de chimicale care afecteaza radacina parului.Este recomandat sa hidratezi foarte bine parul folosind masti naturale.M.am confruntat si eu cu asemenea simptome datorita decolorarii parului(regret amarinic) si am folosit urmatoarea masca:un galebnu de ou, 2 lingurite de miere de albine, o fiola de vitamina B12 si o fiola de vitamina B6 si o aplicam la nivelul radacinii si m-a ajutat sa imi recapat podoaba capilara.

| Rotazi a răspuns:

Parul, creste saracul. Dar prin cadere/rupere, pare ca nu creste.
Vezi care este cauza caderii. Vopsitul? Alimentatia? Stresul? Sunt multe cauze. Mergi la medicul de familie si spune-i ca iti cad parul. Va sti unde sa te trimita.