| Sara53 a întrebat:

Stiti vreo metoda pentru cresterea si regenerarea parului? Sunt fata, am 16 ani si am parul foarte rar, as vrea sa il am mai des, si sa creasca mai lung. (Mentionez ca il am si foarte tocat si cred ca din aceasta cauza nu imi creste). Dau FUNDA! :*:*:*. Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| BeHappy26 a răspuns:

Si eu l-am avut foarte rar si mi-am cumparat Gerovital Plant TRATAMENT (opreste caderea excesiva, fortifica radacina, activeaza cresterea parului). Este foarte bun. Eu mi-am spalat parul de doua ori pe saptamana timp de o luna, a mers. Ai putea incerca. Arata cam asa: http://www.kudika.ro/......vital.html (este sticluta din mijloc, cu capac mov) :) Sper ca te-am ajutat!

| Sara53 explică (pentru BeHappy26):

Si sti cam ce pret ar avea tot setul la farmacie?

| BeHappy26 a răspuns (pentru Sara53):

Pana-n 50-65 de lei. Eu am luat doar sticluta, cu 12 lei.

| Sara53 explică (pentru BeHappy26):

Multumesc frumos! :*

| BeHappy26 a răspuns (pentru Sara53):

Nu ai pentru ce happy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Taie toată partea tocată, dă-i o tunsoare lejeră, aplică pe pielea capului o mască din ulei de ricin, gălbenuș de ou, vitamina A.
De asemenea folosește balsam pe bază de germeni de grâu.
Te speli o dată pe săptămână, masca o pui cu 2 ore înainte de spălare, să te limpezești foarte bine la final pentru a evita îngrășarea.
Pa, pa.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as merge in locul tau la dermatolog.
Nu are sens sa incerci leacuri babesti pana cand nu pricepi ce se intampla in realitate

| Ruxandra15 a răspuns:

Ulei-ul de ricin e sacru. Nu trebuie sa lipseasca de la nici o fata. Eu il folosesc si pentru sprancene pentru ca m-am pensat un pic prea mult la una si ricinul face parul sa creasca mai repede si mai des.

| هوراس a răspuns:

Poate ai vârfurile foarte despicate, dacă ai vârfurile prea despicate, părul poate să înceteze să mai crească happy poți folosi diverse balsame pentru păr rar, sau ulei de ricin + ou, dar nu folosi uleiul de ricin decât de 2 ori pe săptămână, dacă îl folosești prea des părul va deveni foarte unsuros, te dai cu uleiul de ricin înainte să te speli pe păr cu vreo o oră sau două. succes :*

| marinaa9 a răspuns:

"Par tocat" laughing Poate tocit.Incearca cu ulei de masline, cu ou si miere, e o masca regeneratoare pentru varfurile arse si ulei de ricin pentru indesire.

| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 a răspuns:

Uleiul de ricin,Uleiul de argan cel mai bun(pentru parul ars)cresterea parului albusul de ou,bananele, si frunzele de nuc(se fac un ceai si se spala cu ele pe cap si cu sapun medicinal)SA ai un par sanatos trebuie sa folosesti un sampon bun(Garnier, loreal Paris, etc)mai rar cu placa si cand il faci iti dai inainte cu un sprei pe varfuri (masti, si mai multe)