| anonima3826 a întrebat:

Ce masti de par imi recomandati daca am parul degradat? V-as ruga sa imi recomandati ceva doar daca ati si testat. Dau funda celui mai complex raspuns in ceea ce priveste efectele mastii happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc tratament la cald cu ulei de argan de la avon. Este cel mai bun tratamnet pe care l-am incercat si mi-a priit foarte bine, chiar se vedea diferenta. Uite aici cum arata produsul http://www.myavon.ro/avon-tratament-la-cald-cu-ulei-de-argan-4x15ml.html.Ca sa il folosesti trebuie sa fierbi apa si sa introduce o fiola in apa fierbinte si sa-l lasi 1 min 2, apoi il desfaci si il dai pe par dupa ce te-ai spalat si te clatesti. Oricum instructiunile de folosire sunt pe cutie. Intr-o cutie sunt 4 fiole/tuburi de plastic(nu stiu cum se numesc) si trebuie folosit o data pe saptamana.pretul este in jur de 22 de lei, depinde de campanie. Sper ca te-am ajutat!

| GiuliaMariaa05 a răspuns:

Uleiul de masline aplicat pe lungimea parului si insistand la varfuri te va ajuta foarte mult in timp. Pune-l pe par cu o jumatate de ora inainte sa il speli si lasa-l sa actioneze. De asemenea mai e foarte eficient si uleiul de cocos, uleiul de argan si untul de cacao. Toate acestea sunt foarte hidratante si lasa parul foarte stralucitor. Dupa baie, cand parul e inca umed, poti aplica un ulei sub forma de spray (au cei de la loreal unul foarte bun) ca sa iti mentii parul hidratat pana la urmatoarea spalare.

| Junioara17 a răspuns:

Eu mi-am preparat singură o mască din gălbenuș de ou, miere și ulei de ricin, am dormit o noapte așa, cu părul înfășurat într-un prosop și dimineața m-am spălat bine. E într-adevăr mult de muncă apoi, trebuie să te clătești foarte bine, dar merită. Uleiul de ricin nu ajută numai la regenerarea firului de păr, ci și la creșterea acestuia. Dacă nu vrei să te complici, ia-ți balsam de la Kallos, e unul roz cu alb și miroase foarte bine. Îți lasă părul foarte catifelat. Încearcă să nu mai folosești placa sau uscătorul atât de des și tunde-te o dată la 5-6 luni.

| Ralucam18 a răspuns:

Eu folosesc o masca Ultra Doux care este cu miere. Se găsește la mai toate magazinele, iar mie îmi face foarte bine. Eu am vârfuri vopsite, iar masca ma ajuta sa le întrețin și le descalceste și le înmoaie.Eu îmi fac parul și cu placa, deci uneori firele mi se cam degradează, de când folosesc masca se observa o reducere semnificativa a firelor despicate. Nu știu dacă îți face bine la fel ca la mine, dar eu zic sa încerci. Este foarte ușor: prima data pui o cantitate nu foarte mare de masca pe vârfurile parului(fie ca sunt colorate sau nu