| Belluta11 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru varfuri despicate? E normal sa mi se ingrase parul dupa cateva zile de la spalare sau sa mi se incurce imediat dupa ce il pieptan? Astept raspunsuri! Dau FUNDA celui mai complex raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| irinuk28 a răspuns:

Buna,pentru varfuri despicate ti-as recomanda vitamina E uleioasa sau vitamina A(se gasesc la farmacie) iar in combinatie cu un ou intreg ar fi minunat.Mie mi se ingrasa parul cam o data la 3 zile.Nu e un motiv de ingrijorare,asa se manifesta,depinde de fiecare om,Iar cat despre incurcarea parului la fel, nu are nimic, e ceva normal.Cel mai indicat ar fi sa nu il piepteni ud, caci asa distrugi firul de par si favorizezi despicarea, ruperea si degradarea firului de par.Asteapta sa fie complet uscat iar apoi poti sa te piepteni.Cel mai bine ar fi sa folosesti un pieptene de lemn, cel de plastic e destul de daunator.Usuca-l cu prospoul nu cu feonul, asa te vei bucura de frumusetea lui. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai firul de par subtire e foarte normal.

| Dumitrita_Hoban_1996 a răspuns:

Tratament cu ou și miere: se amestecă un ou cu două linguri de miere. Aplică amestecul de la mijlocul firelor spre vârfuri și lasă-l să acționeze 20 de minute.Clateste-ți părul din abundență și repetă de 2-3 ori pe săptămână... Pwp... :* Funditaaa? :* Sper sa mearga, si eu o folosesc si nu iti dau parul cu placa sau ondulatorul :*