| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti, as putea sa port adidasi fara sosete, avand in vedere vremea de afara?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce vrei fara sosete? Poti sa porti daca tu vrei, eu de exemplu nu ma simt ok. Numa pe seara se face destul de frig.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, dar ocoleste-ma cu mirosul... tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai face asta? Ca sa transpiri si sa ti se lipeasca de picioare?

| relian a răspuns:

Vara trebuie sa te incalti cu ciorapi flausati din bumbac, sau 80% bumbac, 20 alte fibre.
Candva am vazut pe cineva asa incaltata, era o femeie, iar eu radeam in mintea mea ca prostu laughing. Oamenii cu mintea unde trebuie asa poarta ciorapi flausati vara.O sa intrebi de ce? Simplu pentru ca ciorapii astia absorb transpiratia, o sa te simti f bine incaltat asa.
Deci cu cat vremea este mai calda cu atata e mai naspa fara ciorapi.

| anonimg a răspuns:

Am văzut persoane fără sosete, dar nu e bine.
Sosetele rețin transpiratia si praful, si in felul acesta se protejează si piciorul, dar si încălțămintea. Asta daca sosetele sunt de bumbac si nu supraelastice.
A băga picioarele iarasi într-o încălțăminte purtată fără șosete, nu este ca si cum ne-am încălța cu sosete murdare? Sigur că da.
Cei care au probleme cu mirosurile de picioare, sa se spele de mai multe ori pe zi pe picioare, si mirosul va dispărea în timp. Piciorul va transpira dar nu va mai mirosi. Asa am facut când am fost adolescent, si acum nu mai am problema asta.
Sosetele trebuie să aibă cel putin 75% bumbac. Altfel nu vor absorbi transpirația; iar lucrul acesta face rău și piciorului si încălțămintei.

| ziftode a răspuns:

De ce nu iti iei sosete pana mult sub glezna, am vazut chiar cu, cam 1cm peste talpa, NU SE VAD DELOC IN ADIDAS, si e o idee destul de proasta sa nu porti sosete, din mai multe puncte de vedere!

| Kerre a răspuns:

Parerea mea este sa porti sosete chiar daca este o vreme insorita. Sosetele au fost facute ca sa retina transpiratia si praful, daca nu le vei purta vei simti intotdeauna ceva "umed" pe la picioare.

| SporeBox a răspuns:

Daca tu vrei si te simti bine poti.