| Yasmin875 a întrebat:

Ce să fac să nu mi se mai îngrașe așa repede părul? Este enervant ca trebuie sa il spăl zilnic.Am auzit că nu este bine să fac asta.Eu îl întind aproape zilnic cu placa sau îl fac ondulat cu drotul.Nu pot să renunț la ele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul gras se spala cu șampon pe baza de citrice și mentol. Clătește parul cu un amestec de oțet și apa. Spala parul cu ceai de nuc sau mușețel. Apa prea calda nu face bine parului.
Adauga 3-4 picaturi de ulei de portocale, lavanda sau de salvie in sampon.
O ceașcă cu oțet și doua cu apa și te pulverizează pe par. Oțetul se poate înlocui și cu lămâie.

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Si eu am parul la fel. Priveste partea buna, cand a fost epidemie de paduchi la mine in clasa, parul meu era neatins happy Deci parul ingrasat are o parte buna.

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard196 a răspuns:

Incearca sa il speli cu apa rece

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Asa este perioada. Si mie mi se intampla. Pai eu am descoperit ca e mai bine sa il spal de trei ori pe saptamana sau de doua. Eu nu prea pun mana pe par ca sa nu se ingrase. ajuta mult. Si foloseste un sampon uscat de la Batiste, e in jur de 15 lei si parul arata mult mai ok. Prinde-l in coada mai des.

| Lorena093 a răspuns:

Trebuie sa folosesti un sampon potrivit tipului de par, si eu il am la fel.