| user296310 a întrebat:

Cum pot sa cunosc mai multi oameni? Am 16 ani, sunt fata, destul de introvertita dar totusi imi place sa socializez. Am o prietena mai pasionata de gaming deci iesim rar, iar persoana cu (,) care sunt impreuna are parinti stricti. Ma simt foarte singura si vreau sa imi fac prieteni dar niciodata nu am stiut cum si este prima data cand simt nevoia de asa ceva.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa mai lasi joaca pe computer si sa incerci sa socializezi mai mult cu colegii/colegele de clasa, sa te intalnesti cu ei, sa iesiti impreuna samd.

Răspuns utilizator avertizat
| ivees a răspuns:

Bună! încearcă să socializezi mai mult cu colegii/colegele tale de clasă. Nu zice nimeni să nu te joci în continuare pe calculator, dar apropiindu-te mai tare de colegii tăi, îți vei da seama că îți poți face prietenii pe viață. îți trebuie doar un prim-impuls, apoi totul va veni de la sine.

| deathdiana a răspuns:

Vrei sa fim prietene?