| alissiaalexa a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa ma pensez? de epilat ma lasa dar nu inteleg de ce nu ma lasa sa ma pensez..As vrea sa le dau o forma sprancenelor mele ca nu au.sad.Cum as putea s-o conving, imi dati si mie niste idei va rog? Fara raspunsuri gen du-te la salon fara stirea ei.Va multumesc! Urgentt! funda:XX

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Incearca sa vorbesti si sa ii explici ca e necesar sa fi ingrijita si sprancenele au un rol important in asta ca ai o oarecare varsta si ca trebuie sa ai grija de aspectul tau.

Am vazut ca ai zis ca fara raspunsuri de genu, dar dca tu vrei si e anul te lasa sa te pensezi fara stirea ei e cam singura solutie ca dupa aia nua re ce sa iti faca.

2 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Cand mama nu te lasa si nu te lasa singura solutie e sa iti strangi bani singura(10-12 lei) si sa mergi tu la salon. Stiu ca nu raspunsul asta il asteptai, dar merge. Dupa aia ce iti va face? iti va lipi parul la loc? si daca se supara.ii trece

| Cherilyn a răspuns:

Ce varsta ai?happy
Daca ai sub 15 eu zic ca nu este cazul...

Pana la urma, esti inca un copil, iar pensatul iti inaspreste trasaturile fetei, iti modifica fizionomia ei...
Eu zic sa mai astepti o vreme pana cand te va lasa mama ta.

Daca tot nu vrei sa cedezi, vorbeste cu ea si explica-i frumos ca nu mai e ca acum 25 de ani, ca societatea a evoluat si majoritatea fetelor incep de la 14-15 ani sa se penseze.

Totusi, daca forma initiala a sprancenelor tale e ok, eu zic ca pensatul e doar un moft...
Oricum, bafta in discutia cu mama ta!: )