| Roxana393 a întrebat:

Cum as putea sa imi conving mama sa ma lase sa ma pensez? Am 13 ani si chiar as vrea sa ma pensez, dar ea continua sa spuna ca nu mi-ar sta bine daca m-as pensa.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba ti-ar sta foarte bine daca te duci la una sa se priceapa si sa-ti dea o forma naturala. Du-te la salon si penseaza-te dar sa-i spui aleia sa nu-ti ia sprancenele subtiri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te pensezi și gata

| Justme1997 a răspuns:

Te duci la salon si gata laughing nu are ce sa iti faca dupa. Nu incerca sa le faci singura

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Fa ce crezi ca este ok
asigurate ca suporti consecintelela la cum o sa arati dupa,
ma refer la noul tau look, la impactul tau cu tine, restul nu conteaza

| UnTipObisnuit a răspuns:

Ii spui ca esti mare si ar cam veni vremea sa te pensezi. Ii mentionezi ca daca nu iti va iesi bine, va fi responsabilitatea ta.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Eu zic ca daca mami spune nu, pai nu! O sa te lase la un moment dat, eu am 14 ani peste cateva luni 15 si nici nu ma machiez, si nici nu ma pensez si nici nu ma epilez, tu ascult-o pe mama ta ca nu iti vrea raul, si daca te gandesti, iti strici si fata, ai tu timp sa faci toate chestiile astea cand mai cresti, eu de exemplu nu vreau sa fac riduri si nici sa ma fac urata, ca sunt frumoasa asa cum sunt, si asa esti si tu. Nu trebuie sa fii nu mai stiu eu ce diva ca sa fii frumoasa, asa ca eu zic sa nu te pensezi si sa ii faci si pe plac mamei tale macar o data.

| smihai23 a răspuns:

Dacă tot o faci, fă-o la salon. Nu te strica singură.

| Bianncax a răspuns:

Spune i ca si colegele tale o fac si ca e normal, eu tot de pe la 12-13 am inceput sa ma pensez mai ales ca sunt satena si incepusera sa se vada naspa sprancenele. Oricum depinde, poate are dreptate si chiar nu ai nevoie de pensat, nu avem de unde sa stim cum arata sprancenele tale, dar daca tu chiar vrei sunt sigura ca o sa reusesti sa o convingi

| AlinaCucu a răspuns:

Poti sa o faci si singura sunt tutoriale de pensat nu.i asa greu si eu ma pensam de la 13 ani

| adrian40ivan a răspuns:

Stai cuminte daca te pensezi de acum o sa te plictisesti pana la batranesti. asculta mama cpopile. o seara buna