| MakoMory a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase sa ma pensez la salon...adica doar sa imi dea o forma ca dupa va fi usor?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Probabil vrei sa te pensezi destul de mult daca e neaparat nevoie sa-ti dea acceptul( adica va fi ceva evident).
Daca le ai prea stufoase sau se unesc etc., spune-i ca te intuneca, ca nu te simti bine cu ele cum sint asa si ca nu vrei sa le gresesti pensindu-le singura.
Probabil ca ea considera asta o emancipare cam precoce daca se opune. Convinge-o ca e o necesitate pentru fata si ochii tai.
succes!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi casă să se simtă băgată-n seamă, invit-o să te insoţească.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-o fara ca ea sa stie, asa am facut si eu! O sa te certe putin, dar nu o sa se compare cu aceea fericire laughing!

| Maomau a răspuns:

Cum altfel decat frumos si cu mult tact!
Adica asteapt-o sa o prinzi intr-un moment in care e bine dispusa!