| daniela50 a întrebat:

Buna tpu.cum as putea sa scap de placa...inafara de a o distrugelaughingvreau sa imi indrept parul dar fara placa.caut ceva naturist dar nu prea gasesc nimic.cine ma poate ajuta primeste o funda draguta mare si rosielaughingmerci:d

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Tratamente cu ulei incins
Uleiurile incinse contin proteine si vitamine care sunt vitale in mentinerea unui par sanatos, mai ales daca obisnuiesti sa iti schimbi foarte des stilul coafurii. Uleiul intareste si indreapta parul in acelasi timp, rezultand un par drept si stralucitor.
Uleiul este incalzit si se aplica pe par si pe scalp (atentie! Sa nu fie fierbinte), dupa care parul este acoperit cu o punga care sa permita uleiului sa actioneze cald pe o perioada indelungata. Aceasta metoda iti va fi de ajutor si daca ai parul deteriorat, fiind o solutie de ingrijire foarte putin costisitoare si cu rezultate bune.

Usuca-l cu foenul
Ca sa ai cele mai bune rezultate, spala-ti intai parul apoi foloseste un balsam puternic hidratant. Lasa balsamul sa actioneze asupra parului cel putin un sfert de ora. Clateste si treci la uscat parul cu uscatorul. Nu oricum: de la scalp catre varfuri, folosind si o perie deasa, cu dinti de sarma. Acest fel de a-ti indrepta parul va face ca rezultatele dorite sa tina pana la urmatoarea spalare.

Perie de indreptat
Dupa ce parul a fost spalat si tratat cu balsam, parul trebuie pieptanat de la radacina spre varfuri, adaugand, daca este posibil, ulei sau apa. Vei folosi o perie rotunda pe care sa o pui la uscator. Pregateste-te sa pierzi ceva timp, dar si sa te bucuri de rezultate.

| nameuser a răspuns (pentru Amilik):

Ce fel de ulei trebuie sa folosim, de cel obisnuit?

| Amilik a răspuns (pentru nameuser):

Ulei de masline extravirgin

| nameuser a răspuns (pentru Amilik):

Si de unde putem sa-l cumparam big grin? de la un magazin obisnuit sau din farmacii big grin?

| Amilik a răspuns (pentru nameuser):

De la supermarket. E ulei de masline normal. happy

| nameuser a răspuns (pentru Amilik):

Ok,multumesc

| Amilik a răspuns (pentru nameuser):

Cu placere