| Vieru_Raluca_1997 a întrebat:

Buna, TPU, dacă am părul brunet, dar nu chiar cea mai închisă nuanța și vreau sa ma vopsesc o tentă de roșcat (Nu intens) imi trebuie decolorare sau se prinde pe parul meu?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună tu esti in poză? Cel mai bine decoloreaza l ca negru este o culoare dominantă ca sa fi sigură ca i ti va iesii culoarea pe care tu o doresti, mult succes, ce varsta ai?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu nu am inteles niciodata de ce va vopsiti cu mov, verde, rosu si alte culori, mai conteaza culoarea? femeie sa fi si gata. Va bagati toate chimicalele in parul ala si va mai plangeti ca "De ce imi cade parul?" sau "De ce imi apar fire albe? ca doar m-am vopsit acum 2 luni."
Pe vremea lu Ceausescu nu erau vopsele, truse de machiaj, creme sau alte de astea, cand cunosteai un baiat te lua asa cum erai si gata ce sa mai.

| Vieru_Raluca_1997 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Cat de frustrat poti fi incat sa intri pe categoria asta ca barbat si sa lasi comentarii jegoase ca sa zic asa unor fete. Daca nu ajuti poti sa nu scrii.Nu e ca si cum eu sau alte fete nu ne vom mai vopsi niciodata pentru ca asa vrei tu sau alti barbati de genul tau.Si incearca sa te informezi mai bine deoarece femeile foloseau si pe vremea lui ceausescu produse de ingrijire.Si am intrebat despre vopsit, nu ti a cerut nimeni parerea despre parul ondulat. Daca nu ajuti taci.Ai acumulat multe frustrari de a lungul timpului de ai ajuns asa este?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Vieru_Raluca_1997):

Wow mai dat gata cu raspunsul tau se vede ca ai raspuns la nervi, eu daca vreau sunt sincer s-au daca nu va i-au la mist-o acum depinde doar de mine.
Frustrat? pentru ce? hai ma lasi, eu doar mi-am spus punctul de vedere voi nici macar nu stiti pe ce planeta traiti, nici nu ma mir de ce isi bat joc unii de voi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu puteti sa fiti naturale, poti sa te vopsesti inca o data brunet ca sa faci cularea mai inchisa si sa iti indrepti parul cu placa ca sa fie drept nu macaroane s-au cliontat. Eu personal cand le vad pe astea cu parul stil macaroane si mare umflat parca ar fi un tufis sau ca sunt scapate de la circ.

| AnastasiaK a răspuns:

Daca tu esti cea din poza, cel mai probabil prinde. Acum depinde si de vopsea, verifica pe ambalaj ca e specificat pentru ce tipuri de par e.

P.S. Recomand totusi vopsirea la salon, dar sunt convinsa ca nu asta te intereseaza happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai naturala pentru ca e cel mai bine. Cine te place te va vedea foarte frumoasa si asa naturala.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Lăsati ma fata in pace sfătoșilor, cine te a intrebat pe tine? Fetele asa sunt frumoase cand se vopsesc cand se machiază si cand poartă tocuri, cui nu i place o fata aranjata si cochetă e un prost.

| AndreeaBianca123456 a răspuns:

Dacă ai Parul natural se prinde. Poți pune un oxidant mai mare 6% sau 9% dacă vrei o nuanta mai deschisă