| hair0spray a întrebat:

Daca am parul gras, mai este nevoie sa aplic si balsam? Daca da, stiti unul bun?
Mersii. Sper ca n-am gresit categoria

Răspuns Câştigător
| curioasa01 a răspuns:

Tre' să aplici balsam indiferent de păr. Începi de la vârfuri şi mergi spre rădăcină, dar nu da rădăcinile cu balsam.
Eu acum folosesc de la Kallos un balsam fără clătire (leave in conditioner), deci după ce părul se usucă puţin îl aplic, şi sunt mulţumită.

7 răspunsuri:
| Someonelikeyou a răspuns:

Normal...pentru orice tip de par se aplica balsam.atunci cand te vei duce la coafor, asa o sa iti spuna si cele de acolo, pentru ca parul trebuie ingrijit, si cu balsamul acela, vei obtine un par foarte matasos.Eu folosesc balsam de la Dove, mi se pare foarte bun pentru parul meu.tu ar trebui sa te duci la un coafor, si or sa-ti spuna fetele de acolohappy

| claudiarebecca a răspuns:

Balsam cu urzica sau aloe.

| popescu_9120 a răspuns:

Sau poti sa renunti definitiv la balsamul de par.din cate am inteles eu si am mai citi pe net el provoaca caderea parului.inlocuieste balsamul de par cu uleiul de par. ulei de par de la avon.e foarte foarte bun si il recomand cu incredere.este micut intr-o sticla transparenta si are capacul verde. dupa fiecare spalare aplical pe parul umed sau uscat si iti descurca imediat parul.il face moale si fin.si nu ingrasa parul deloc, pentru ca se aplica doar pe varfuri. poti sa pui si upic la radacina daca ai neaparat neoie.sau daca tot nu vrei sa renunti la balsamul de par nu uita ca el trebuie aplicat doar pe varfuri. funda?

| IonelaNela97 a răspuns:

Poti folosi balsamul de par Dove merge in combinatie cu orice samponbig grin Si balsamul de par Wash&Go e foarte bun dar merge cel mai bine in combinatie cu samponul firmei luibig grin. Sper ca te-am ajutat:* : - ]

| KatalinaT a răspuns:

Eu tot am avut asa o problema si acum folosesc gliss kur sau elseve
Si sunt multumita

| Saphira a răspuns:

Nu trebuie sa aplici balsam '[-x.

| Clar_1739 a răspuns:

A dracu grasa ce esti