| Editzelu a întrebat:

De cand ma barbieresc in fiecare zi firele de par sunt mai aspre si mai dese.
Daca o sa ma barbieresc mai rar firele de par vor ramane tot la fel de dese sau se vor rari la loc?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Firele tale de păr se dezvoltă o dată cu vârsta.
Se spune că e mit atunci când te razi mai des, va crește mai dese.
Acum depinde. Dacă tu te simți bine să te razi mai des și vezi o schimbare în bine, fă-o. Dar dacă nu, nu are sens să stai chel pe față doar pentru că te razi foarte des.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Le tai sau nu, tot acolo ești - te maturizezi (odată cu firele tale de par)

| doctorandus a răspuns:

E un mit ca barbieritul face sa creasca parul.