| Editzelu a întrebat:

M-am barbierit in fiecare zi si am folosit solutii pentru cresterea si indesitul barbii.
Au dat rezultat insa daca o sa ma barbieresc mai rar si o sa renunt la solutii o sa se rareasca barba la loc (adica or sa se subtieze firele de par sau or sa cada)?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Repet iar faptul ca cauza este interna nu externa, deci,nu,nu se poate, dar,printr o dieta bogata in grasimi putem cauza uni hormoni sa faca creasca barba mai repede =repet ar putea, la fel si culturismul, eu abia acum am barba, am observat ca de cand consum proteine mai multe creste parca mai repede barba = sau e efectul placebo, in orice caz pui =estrogen, da carnea de pui ne feminiseaza

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Odata ce incepi sa te razi, radacinile firelor de par vor produce fire tot mai tari si mai groase.
Daca te barbieresti mai rar, atunci intarirea nu va fi atat de accelerata, dar cu varsta firele se pot intari ca si sarma.