| skirlex a întrebat:

Dau funda, am 17 ani si ma barbieresc de un an odata la 8, 9 zile, daca ma barbieresc in fiecare zi timp de o luna cu lama, este vreo diferenta?

5 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Nu iti creste barba mai repede/deasa nici daca dai de 3 ori pe zi timp de 1 luna(am incercat si nimic). Barba o sa creasca la timpul ei(la fiecare e diferit), poti sa dai si de 10 ori tot nimic.

| skirlex explică (pentru floryynnel):

Mi se pare ciudat am auzit pe unii prieteni ca daca te barbieresti mai des creste mai repede si mai mare, ce naiba

| floryynnel a răspuns (pentru skirlex):

Ne barbierim cand incep sa apar primele,, floace pe fata" adica in perioada adolescentei, majoritatea 16-18 ani isi iau barba in intervale de 3 zile, dar la fiecare e diferit. Am colegi care au inceput din gimnaziu si acum au barba deasa( dar tatii lor la fel au barba,, bogata"), ti-am zis, eu am incercat de 3 ori pe zi timp de 1 luna si nici 1 fir in plus. Totul e genetic, la unii apare din 5-8, la altii +18, la unii intr-un an are deja contur si e deasa, la altii apare pe pe alocuri, totul e genetic.

| skirlex explică (pentru floryynnel):

Da,ai si tu dreptate

| KaSS a răspuns:

Fata o sa iti devina mai aspra si e posibil ca barba sa iti creasca mai repede si sa fie mai deasa.