| StefanyaKaty a întrebat:

Buna TPU. De un timp am început sa ma rad in zona intimă și am observat ca dupa fiecare data îmi apar multe punctulețe de unde îmi curge sange și pielea rămâne cu dâlme și iritate. Tin sa menționez ca prima data ma rad in jos apoi in sus și apoi in lateral, folosesc un bic de la venus pentru femei și inainte ma exfoliez și folosesc șampon sau crema de ras. Vreau ajutor ca sa nu îmi mai curgă sange și sa nu ma mai irit asa tare, dau funda, multumesc!

7 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Poate va fi mai bine dacă renunți la lama și optezi pentru ceara.
Eventual după epilare da cu o crema hidratanta pentru piele sensibilă (atenție: testează-o in prealabil sa vezi cum reacționezi la ea). Pielea sa fie mereu hidratată și uscata (ai grija sa nu transpiri pentru ca transpirație provoacă iritații).

| Eisenheim a răspuns:

Voi fetele, de ce trebuie să faceți lucruri care nu va fac bine, va irită, dor? Că doar nu mergeți goale pe strada sa vă vadă cineva happy

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Eisenheim):

Istetule.e igiena personala.si e de apreciat ca o face. Te ia salvarea pe strada si te duce doamne fereste la spital. Trebuie sa moara lumea de duhoarea ta?

| Eisenheim a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nici n-am spus că nu e de apreciat sau am ceva împotrivă happy dar dacă de exemplu, nu mă înțelege greșit iar, de exemplu te mănâncă în fund bun te scarpini, te mănâncă iar tot te scarpini până îți curge sânge și te doare dar tu continui sa te scarpini happy nu mai bine renunți o vreme măcar până se reface țesutul in zona respectivă? happy

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Eisenheim):

Cati ani ai?

| darrio2007 a răspuns (pentru Eisenheim):

Lasa-l, ca are idei ciudate. Degeaba te epilezi daca te speli acolo de doua ori pe saptamana. Igiena constă in apă si săpun, nu in tuns tufișul.