| lore23 a întrebat:

de vreo saptamana am o pofta, zic eu mare, de mancarestraight face am si pus pe mine 2 kg.Cum pot oprii asta? si sa slabesc?straight face

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel mai simplu ar fi dacă ai avea un program de masă. În felul acesta poţi cntrola mult mai uşor ce şi cât mănânci. Necesarul de calorii pentru o femeie este de aproximativ 1500 kcal/zi. Depinde şi de activităţile fizice pe care le face persoana.
Eu zic să fii atentă la dietă. Te ajută să te menţii şi în acelaşi timp să fii sănătoasă dacă o alegi bine. Baftă!

3 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Poti sa inlocuiesti mancarea cu fructe sau cu ceaiuri cu multa lamaie. Pentru ca e toamna, poti urma o cura cu struguri, care te va scapa de kg in plus. Ai grija de tine si incearca sa nu recurgi la infometare.

| gHelena a răspuns:

Poti sa inlocuiesti mancarea in exces cu fructe sau cu ceaiuri cu multa lamaie. Pentru ca e toamna, poti urma o cura cu struguri, care te va scapa de kg in plus. Ai grija de tine si incearca sa nu recurgi la infometare.

| Melody a răspuns:

Bei apa cand simti ca ti-e foame. Sa vezi cum trece.