| dianapisica2002 a întrebat:

Buna TPU doream sa va intreb daca poti sa-ti vopsesti unele suvite de par cu hartie creponata....si daca da puteti sa-mi spuneti pasii...kiss
Dau FUNDA...:-D

Răspuns Câştigător
| Elizen a răspuns:

Da se poate. 1. Du-te în bucătărie, pune apă într-un pahar sau bol vezi tu. 2. Cumpără hârtia creponată. 3. O bagi în apă (depinde ce culoare de păr ai, pe blond se prinde repede și se vede) 4. Dai pe păr, k. Vezi şi tu să nu arăți ca un papagal cu o grămadă de culori în cap. Pup.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ia şuviţa pe care doreşti să o vopseşti.
2. Ia nişte mănuşi de plastic deoarece culoare iese cam greu de pe mâini.
3. Ia-ţi o bucată lungă de folie de aluminiu.
4. Înveleşte-ţi şuviţă în hârtie.
5. Pune-o pe folia de aluminiu.
6. Umezeşte-o. (cu tot cu hârtie)
7. Împătureşte-o în folia de aluminiu.
8. Las-o câteva minute în folie.
(În funcţie de culoare pe care o ai)
9. Dă deasupra chiuvetei folia şi hârtia jos. Şterge şuviţă cu o cârpă.
10. Usuc-o cu feonul.

| dianapisica2002 explică:

Va multumesc foarte mult amandurora!laughing