| curdupel a întrebat:

happy E normal ca dupa ce m-am vopsit cu vopsea permanenta... la prima spalare sa fie apa neagra, fiind culoarea negru-albastrui! De ce s-a dus din culoare? multumesc! Funda tongue

Răspuns Câştigător
| RareExperience a răspuns:

E normal sa fie apa neagra pentru ca celulele din apa elimina asa zisul " - albastrui". Dar daca s-a dus din culoare de pe par nu ai asteptat destul inainte sa te speli pe cap....NU ai ce face asta e. Daca ti-l vopsesti iarasi iti arzi firele de par acestea avand dupa aceea o textura aspra.
Funda? love struck

10 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

Da,e normal. La mine si dupa a 10a spalare iesea negreala.

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy La primele spalari o sa-ti mai fie apa neagra, sau de la vopsea, sau nu ai clatit bine dupa vopsire happy Insa dupa a 3a spalare nu o sa mai ai probleme. Si nu ti se decoloreaza parul, culoarea e deja intrata in firul parului, asta e "surplus" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa se scurga vopseaua. Dar de regula se sta 2 sau trei zile fara sa te speli la cap exceptand clatirea vopselei doar cu apa ca sa reziste mai mult. Oricum e normal, cand eram roscata ziceai ca taiam porcu in cada la cum se facea laughing.

| Anitta97 a răspuns:

Un sfat : Nu mai folosi Negru Albastrui ..de fiecare data o sa iasa la spalat si nu rezista mult sad Mai bine Negru Simplu rezista! Si inca ceva! Daca te-ai decolorat vreodata o sa iasa mereu la spalat!

| curdupel explică (pentru Anitta97):

Nu, m-am vopsit pe parul natural nu am avut nici un fel de substanta in cap...

| Anitta97 a răspuns (pentru curdupel):

Sfatul meu este sa iti cumperi negru simplu! Nu iese la spalat happy Eu m-am decolorat si m-am facut din nou negru iar acum iese la fiecare spalare! La tine nu o sa iasa decat atunci cand il vopsesti happy E normal :*

| Miire a răspuns:

E normal, nu-ti fa griji ca nu se va lua culoarea.Si lamine cand m-am vopsit roscat apa era rosie deci nu e nimic important.
Funda?

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Bineinteles ca va fi putina apa neagra.
Pai poate ca nu ai stat destul, eu stiu ca se sta jumatate de ora... oricum cand te speli se mai duce.
Succes!

| curdupel explică:

Si eu acum ce fac? pot sa va dau funda la toti? big grin

| Andr33a123 a răspuns:

E foarte normal.