| Idkidk a întrebat:

Eu am 16 ani şi mă mai machiez, mai discret ( aşa cred eu ).
Îmi dau cu mascara şi eyeliner. ( Negre )
Credeţi că e un machiaj bun? >:

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun happy

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Dacă preseupui tu, e bine.happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

laughing

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Cum să nu ascult părerea ta?;-)

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca folosesti zilnic mascara eu zic ca nu e ok, iti poate intra in ochi si sa-ti afecteze cu timpul. Totodata iti poate afecta si genele. Daca folosesti doar eyeliner e mai ok. happy

| Kaℓi a răspuns:

Machitul, la fete, e naspa, chiar si discret.
Poate o usoara buna dispozitie, provocata de un vin alb de calitate, poate fi trecuta cu vederea si chiar simpatica, insa o fata machita nu da bine in societate, in plus devine vulnerabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e ok, si eu folosesc happy

| Idkidk explică (pentru anonim_4396):

happy I-auzi. La fel. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Idkidk):

Pai imi place ca e discret cum ai zis si tu happy

| Idkidk explică (pentru anonim_4396):

Da. La noi la şcoală avem voie doar cu machiaje discrete, dar profele se aranjează în fel şi chip!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Idkidk):

Eee...doar n-oi vrea sa vina nemachiate laughing

| Idkidk explică (pentru anonim_4396):

Da. rolling on the floor Dar nu e corect!

| FreakyChucky a răspuns:

E bun daca te avantajeaza pe tine. Machiajul ar trebui sa fie ales ca sa puna in evidenta ce te avantajeaza. Daca crezi ca ochii te avantajeaza pe tine e ok. Daca crezi ca buzele sunt un avantaj pune accent pe ele. Nu e ok sa fi plina de machiaj pe toata fata, pentru ca asta ar insemna ca ai ceva complexe si vrei sa iti ascunzi adevarata fata.
Daca tu esti cea din poza, mie mi se pare ca esti frumoasa; cu cat mai putin machiaj cu atat mai bine.
bafta :*

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Da, sigur. este perfect! eu folosesc eyeliner-ul Lancome. super persistent!

| zzzmariazzz a răspuns:

Da,e discret.Cred ca este un machiaj bun, dar depinde si de felul in care arati.In 99% din cazuri arata bine!