| AlexandraApintiliesei a întrebat:

TPU.eu am picoarele strambe[-[-unde am genunchii sunt bagati intre picoare. si daca vreau sa pun picoarele (lababatting eyelashes) una langa alta nu ma lasa genunchi...
ce sa fac sa nu mai fiu cracanata?
acest lucru ma dispera
si mie imi e foarte rusine sa port fuste chiar daca imi place foarte mult.
Ajutati.ma! :*

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Draga ti-as sugera sa faci niste exercitii special pentru picioare,du-te la fitnes vorbeste cu un specialist el iti poate da mai multe solutii, apuca`te d inot, nu te mai gandii atat.Eu acum 1 an eram depresiva din cauza ca nu imi placeau picioarele mele,toata lumea ma contrazicea ca de fapt sunt frumoase si perfecte,doar mie mi se parea ceva in neregula cu ele,dar am putut sa ies din acea stare decat cu ajutorul psihologului,de aceea iti zic poate ca tie se par mai uratzele, dar poate ca altcineva are o parere total diferita fata de a ta, trebuia doar sa te vezi cu alti ochi.Multa bafta:*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să porți fuste care să te avantajeze, nu scurte care să-ți etaleze acea paranteză! Pantalonii de asemenea trebuie să fie mai largi, nu mulați pe picior.
Pa, pa.

| dedfgv a răspuns:

Sincer nu prea cred ca ai ce sa faci daca asa sunt pozitionate oasele tale nu ai cum sa le mistii din loc

| Dreamer a răspuns:

Si eu sunt cracanat, in sensul ca tinandu-le lipite trece acceleratul printre elelaughing, dar la mine este de la fotbal...deci poti sa te apuci si tu de fotbal poate contracarezi efectulhappy

| ganton a răspuns:

Daca genunchii sunt orientati spre interior fie ai ceea ce se numeste "knock knees" fie "bowed legs" din moment ce zici ca esti cracanata. Nu prea ai ce-i face... imi pare rau de tine, am o profa care e cracanata si pana si pantalonii ii stau penal pe ea. Priveste partea buna a lucrurilor, macar poti aduce din cand in cand un zambet pe buze persoanelor din jur.

| didolina24 a răspuns:

Cand porti fuste incearca sa iti ei niste pantofi cu toc sau orice obiect de incaltaminte cu toc. Picioarele vor parea mai lungi dar si mult mai drepte.Si eu am picioarele putin asa laughingDar e genetic la mine si se observa cand merg doar din spate foarte putin. Eu m-am obisnuit happy Si tocul dupa parerea mea chiar ajuta :*