| krysty199 a întrebat:

Salut, am o problema cu genunchii, sunt strambi, adica nu pot sa apropia picoarele, se formeaza o paranteza de la genunchi in jos. Pot scapa de problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Se numeste Genu Varum si este corectabil, in functie de varsta si disponibilitatea si cooperarea ta. Du-te la un ortoped pediatru (ma gandesc ca ai sub 18 ani) pentru mai multe informatii.

Sanatate!

| krysty199 explică (pentru CuriousStuff):

Dar daca am peste 18? nu se mai poate corecta?

| CuriousStuff a răspuns (pentru krysty199):

Depinde de mai multi factori, la copii tratamentul da rezultate mult mai bune, odata oasele si articulatiile maturizate mai greu. Dar ca sa vezi exact ce se poate face in cazul tau trebuie sa mergi la un ortoped.