| anonim24248 a întrebat:

Vreau sa-mi pun lentile de contact cu dioptrii, pot sa le pun si o culoare? Cum sunt la cele simple doar ca sa aiba dioptrii, Multumesc

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Salut! Mai întâi trebuie să faci un control la un medic oftalmologic sau la un optometrist. Tu o să îi spui că dorești ca metoda de corecție să fie lentile de contact colorate, cu dioptrii. În funcție de afecțiunile tale, medicul o să îți spună dacă există lentile de contact, cu caracteristicile tale pe piață, sau dacă îți recomandă să porți sau nu lentile de contact. Spre exemplu dacă ai astigmatism, pe lângă dioptrii, din ce am văzut eu, nu există astfel de lentile de contact, să aibă și dioptrii+ astigmatism și să fie și colorate. Colorate și doar cu dioptrii, fără astigmatism, există sigur.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi lentile de conact colorate sau ochelari de soare.

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

Alege lentile colorate, ai destule variante la dealerii autorizati, vezi si ghidul lentilelor de contact albastre www.optilen.ro/ghidul_cele-mai-bune-lentilele-de-contact-albastre.html