| Criiss16 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi creasca parul mai repede?straight faceAm fost tunsa prea scurt zic eu...toti spun ca imi sta bine dar mie imi place parul mai lung...as vrea sa-mi creasca mai repede...stiti ceva?

Răspuns Câştigător
| Delia 75 a răspuns:

Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal. Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin+galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri+ 2 linguri tinctura de brusture+ 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tunsoarea scurta intareste parul si mai multe asemenea tunsori fac sa creasca parul mai rapid si mai puternic.
Nu trebuie insa exagerat, deoarece tunsoarea frecventa la o varsta tanara va intari excesiv de mult parul, poate deveni tare ca barba, putind fii necesara chiar barbierea la intervale de putine zile!

| TipulVerde a răspuns:

Ia un sfat de rockeri: spala-l odata la 2 luni. merge, crede-ma da nu stiu daca vei putea suporta happy

| Parintele a răspuns:

Este o chestie ce tine de genetic..asa ca sa lasam faza cu alimentatia bogata in...tot felul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...radete mama in kp k o sa creasca si repede si des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia viagra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi sta bine cu parul scurt dar il vreau lung ce trebuie sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine-l prins numai an coditze ampltite sad si eu am avut parul mai lung de genunchi si l-am tuns sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tundete cheala draga mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un raspuns bunicel:ia niste smantana proaspata, doua oua, o lingura mare de zahar, una de sare si storci o portocala.
Le amesteci bine bine si aplici pe parul umed.
Dupa ce ai terminat pui o punga in cap si o ti pana a doua zi dimineata. Trebuie sa faci lucru tot timpu dupa ce faci baie cam de doua-trei ori pe saptamana timp de trei saptamani, iti va da niste raspunsuri bune.
Am incercat si eu si a mers am parul pana la fund acum, pentru ca am vorbit cu o farmacista.Incearca si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cu creste mai repede
de ce te-ai tuns asta sa imi raspunzi era lung da si de ce
te-ai tuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti masaj de fiecare data cand te speli la cap si chiar si atunci cand stai degeaba, mananca multe fructe si legume si sa nu-ti pui niciodata placa pe par pentru ca mie mi-l terminase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... inainte sa te speli pe par pune un pic de ulei de masline in palma si maseaza-ti scalpul. daca ai parul lung poti pune si a doua ora dar doar sa dai pe lungimea firului de par. NICIODATA SA NU DAI DE DOUA ORI LA RADACINA PARULUI! o sa ti se ingrase foarte tare.sa incerci sa nu iti scape pre mult ulei in plama atunci cand faci. apoi sa te speli cu un sampon hidratant.si sa nu uiti ca trebuie sa te speli foarte bine pe par.Reia acest ''ritual" de 2-3 ori pe saptamana.
BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da punetii extensiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca multe lactate altceva nu stiu...

| Anneee99 a răspuns:

Da sa stii ca am un raspuns pentru tine Criss raspunsul meu este pam pam ra ram SA TI-L TAII se rios vorbesc poate te ajuta OK?winking laughing

| alina_7437 a răspuns:

AS DORI SA IMI SPUNETI DACA SAMPONUL PETROLE HAHN ESTE BUN PENTR CRESTEREA PARULUI alinalil_20@yahoo.com
VA MULTUMESC