| Teo9797 a întrebat:

Intrebare pentru. fete:de la ce varsta ati inceut sa va machiati? Ce produse folositi?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Am 16 ani merg pe 17 si ma machiez cam de la 13 ani.
Atunci logic,nu ma machiam cum ma machiez acum.
Cand ma machiam foloseam putin rimel, si poate si putin fond de ten.
Acum,aproape zilnic cand ma machiez,cand merg la scoala sau ies undeva, folosesc :
- tusul, e cel mai important pentru mine :X:)) :
- fard de pleoape [ la scoala doar culorile astea doua le folosesc :
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sau alb.
- rimel :o3 [ nu intotdeauna ]
- creion:X
- si rujul fara de care nu pot trai:)), e ceva genuu` asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Al doilea,de pe a doua coloana:p
Si mai sunt zile in care imi fac si un make up mai complet,fond de ten,blush,culori mai stridente etc.
Tus,creion, rimel, ruj, astea sunt cele mai importante pentru mine:p

7 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

De la 13 ani. Folosesc un gloss roz deschis (de la Avon sau Bourjois), balsam de buze (Neutrogena) si blush. Rar ma dau cu fard de pleoape deoarece merg la scoala si nu am voie sa ma dau cu asa ceva. De rimel nu prea am nevoie, deoarece le am destul de lungi, dar mai folosesc clestele pentru gene. Sper ca te-am ajutat!

| Bojthe a răspuns:

Eu am 13 ani si ma machiez asa ( cand o fac daca am chef daca nu deloc) http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.google.ro/......tp?/imgres ceva de genu la ochi dar mai decent

http://www.google.ro/......tp?/imgres asa sau deloc sau mai deschis http://www.google.ro/......tp?/imgres

asa foarte rar deoarece nu am rabdare cel mai des fac asa plec nemachiata:)) consider ca pe multi machiaul ii urateste:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand eram mica ce e drept. Aveam o pasiune sinistra pentru colectarea de tot felul de luciuri de buze si verisoara mea imi cauta in cornitze si imi dadea si ea monstre de rujuri de la Avon si Oriflame. Si imi aduc aminte ca eu cu o prietena am dat navala in trusa mamei cand eram mici, aveam vreo 8 ani asa. Si mascara am prins-o atunci in mana, a ajuns direct in ochiul meu! >.< Dar fond de ten nu foloseam, nici mama nu folosea, a inceput sa foloseasca cand am facut eu aceasta descoperire laughing prin a 7 a. Atunci ma machiam pentru ca eram rockeritza si na laughing. Oricum stiu ca in 2-4 ani ma voi sictiri de machiaj si ma voi axa doar pe produsele care imi protejeaza tenul de minunatul aer curat.

| 0xBloodyKidx0 a răspuns:

Eu am 14 ani si ma dau doar cu rimel si luciu de buze. happy Nu vreau sa inceo de acum sa ma machez sa ma impoptonez sa mi se strice tenul. Mai bine raman asa naturalawinking. Bafta happy

| BiiiB02 a răspuns:

Machiajul nu tine cont de varsta, atata timp cat nu exagerezi.
Ca si machiaje, in timpul zilei folosesc fondul de ten si pudra ( Giordani Gold si o pudra de la Avon) pentru ca, oricat s-ar vorbi de aspectele negative ale acestor doua produse de machiaj, nu poti sa nu observi si aspectele pozitive. Apoi putin rimel ( Max Factor - 2000 calorie), tus negru pentru conturarea ochilor si expresivitate si un ruj intr-o nuanta deschisa de roz, nude, sau chiar rosu.

| Rubu34 a răspuns:

Hey:* Eu am am 14 ani si am inceput sa ma machez de la varsta de 13 ani, dar doar cu rimel, creon, sfatul meu este ca deocamdata sa nu aplici pe tenul tau pudra de fata sau fond de ten deoarece mai tarziu din cauza iti vor aparea cosuri pe ten:X Funda?

| GirlWhoLoveSoreMihalache a răspuns:

Sora mea are 17 ani si se machiaza de la 13 ani.