| 4Life a întrebat:

Intrebare pentru fete:de la ce varsta poti sa porti tocuri?rolling on the floorfunda

Răspuns Câştigător
| Annessa a răspuns:

De la 14 ani in sus. la 14 ani picioarele deja s-au maturizat si nu exista vreun risc sa iti strici picioarele. tocurile ( chiar si de 1 cm) pot cauza dureri serioase, ba chiar febre muscoloase puternice care nu se pot vindeca usor. asa ca e cel mai bine sa le porti de la 13-14 ani in sus. unele persoane care sunt scunde(1.40, la 14 ani)trebuie sa le poarte de la 17-18 in sus pentru ca la batranete sa nu aiba boli de picioa\re sau doamne fereste! cancer de piele sau muschi

6 răspunsuri:
| 4Life explică:

@MrsKat Tocuri cretino, TOCURI na ti-am scris cu litere mari ca sa vezirolling on the floorhai cam glumit
P.S invata sa citesti calumea

| BlueBird a răspuns:

La ce varsta vrei rolling eyes...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam de la 14 ani! Dar numai tocuri de 7-8 cm!

| Mashiro a răspuns:

De la ce varsta vrei dar in norma 12 ani cam asa cand picioarele au mai terminat cu formarea

| WorkinForThis a răspuns:

Salut Trouble, poti sa porti tricouri de la ce varsta vrei

| Pukka a răspuns:

Tocurile le porti in momentul in care vrei tu, la ce ocazii vrei tu si in orice loc in care le vrei tu!
P.S. : eu am purtat prima oara tocuri la 12 ani jumate ( iar pe atunci aveam inaltimea 1, 68 m. deci nu eram foarte scunda) iar daca in caz vrei sa porti tocuri pentru ca esti prea mica, poarta-le cu incredere insa ai grija iti provoaca niste dureri foarte urate de picioare! big grin