| MaraMărr a întrebat:

Luni incepe scoala si nu stiu cum sa imi fac parul.Va rog dati-mi idei cat mai multe.Am parul scurt si ondulat [nu fol placa sau ondulator] fara poze de la Google pentru. ca nu imi merg.Multumesc si funda

6 răspunsuri:
| anncky a răspuns:

Daca ai breton poti sa ti`l impletesti si sa ti`l prinzi cu o clama big grin
sau prindel la spate [daca nu e chiar atat de scurt]
incearca sa faci un coc lejer si cateva suvite lasate in fata happy
daca poti happy... cred ca ti-ar sta bine daca ti-ai face 2 codite lejere si impletite.
sau ai putea sa il prinzi intr-o coada la spate ridicata [adica mai spre varful capului] si iti tapezi parul pentru mai mult volum [il pieptani invers]
daca il ai cret cret... ai putea dupa ce te speli pe cap, sa ti`l impletesti iar a 2 a zi iti va sta mai drept
saaaaau big grin ai putea, tot dupa ce te speli pe cap sau dupa ce folosesti spuma, sa iti faci cocuri mici [minim 4], iar a 2 a zi dupa ce il desprinzi iti va sta super :X:X [a incercat o pritena si ia reusit]

| anncky a răspuns:

dati bretonul pe spate si prindel cu clame

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Cred ca daca ti-ai face carare intr-o parte si ti l-ai prindi cu o clami sa nu-ti vina pe ochi ti-ar sta bine
Ai mai putea sa-l prinzi la spate cu o clama mare dar nu pe tot
Daca ai parul macar aproape de umeri ai putea sa-ti faci codita intr-o parte dar jos
Iti poti impleti cateva suvite de par in fata
Sau ai putea sa ti-l lasi pur si simplu pe spate sa-ti dai cu niste spuma si ceara de par pentru volum si ai pute adauga o bentita
Si mai cauta si aici:
http://femina.rol.ro/art/5593-3-frizuri_pentru_par_cret.htm

Succes si sa fi cea mai frumoasa in prima zi de scoala;;)

| roxyana03 a răspuns:

Poi asi avea o idee.Intra pe youtube si scrie How to make your hair curlly Si fa-ti parul cret la spate si bretonul drept.si doua fire din fata prindele cu clama si o sa arati superb.Si cu o rochita frumoasa...ca o printesaa:X...
ori intra aicea,.,:D
http://www.garbo.ro/......mediu.html
sper sa te ajuta:*

| IsaBeLLaa a răspuns:

Desigur! pai.ti-l piepteni bine si til strangi intr-o coada sus apoi dia cu fixativ pe coadawinking sper ca iti place FUNDA te rogpuppy dog eyes