| nosense a întrebat:

V-ati epilat cu epilatorul? Cum e? E dureros? E de durata? Care e cel mai bun? Ia toate firele de par?

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Epilatorul e cel mai indicat, sau ceara caldă.
Este dureros, e adevărat, dar în timp te obișnuiești cu asta. Firul este smuls din rădăcină, și timp de 3-4 săptămâni nu vei mai avea probleme cu părul nedorit. În plus, în timp, firele de păr se subțiază și se împuținează, deci va deveni mai puțin dureros.
Bicul este doar pentru situații de urgență, după mine. Pe lângă riscul de a te tăia, e o chestiune de 2 zile ca firele de păr să înceapă din nou să crească. Crema epilatoare e ok că nu doare, însă, la fel ca și în cazul bicului, părul crește repede înapoi.

5 răspunsuri:
| geoanarandi a răspuns:

Pe langa faptul ca te doare o sa-ti ramana sh bube roshii
adica gaurile din care au fost smulse firele de par de vor inroshi sh n-o sa arate prea bine
eu m-am facut odata cu epilatorul sh a fost najpa adica doare cand simti ca iti spulge parul

| Maria123 a răspuns:

Pe langa ceea ce s-a zis deja, depinde si de epilator intr-o oarecare masura.

| HellYeahChristine a răspuns:

Cu ceara e mai dureros decat cu epilatorul.Doare intr-adevar dar merita. Dureaza de la 2 la 4 saptamani. Daca iti faci griji in privinta durerii poti incerca sa freci zona cu gheata inainte de epilare.O sa te obisnuiesti cu timpul happy

| Pikachuuuu a răspuns:

Hi... imi dausi eu cu parerea, si sincer eram si eu curioasa din cauza acestui subiect, pentru ca si eu vreau sa incerc... nu m.am epilat niciodata cu epilatorul, de obicei folosesc crema depilatoare sau in situatii de urgentza, cu bicul, si 'missbee', sunt de scurta durata, dar verisoara mea se face si mi.a spus ca nu e atat de dureros decat pare, te doare la inceput, in primele dati in care te vei epila, dar pana la urma te vei obisnui, ea are un epilator Braun, si uneori, la unele persoane se in tampla sa le apara niste pete mici rosii, dar stai calma, din cate stiu, acestea dispar destul de repede. SUCCES happy

| Cucubauuuu a răspuns:

Eu nu! Eu ma epilez cu crema si crede-ma ca e de durata. Poti sa incerci