| DeeDeea a întrebat:

Buna TPU!winkingMa numesc Andreea! Vreau neaparat saa imi caut o porecla, sa fie si din numele meu, dar si din alceva(zuza, zizy)Etc! Cele mai frum porecle priensc funditaaahappy

Răspuns Câştigător
| AlinnutSsa a răspuns:

Buna Andreea!
Poreclele nu cand din cer! Si nici nu iti alegi tu una care iti place!
Poreclele sunt un fel de nume ce le primesti de la prietenii, iar acel nume sa te caracterizeze oarecum.
O colega de-a mea a primit o porecla de la jocul acela telefonul american sau fara fir [ nu pot sa fac diferenta intre ele].
Daca vrei tu sa iti spuna prietenii un alint de la Andreea - ex: Deea, Andy, etc.
Succes!

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Stiu ca poate e nume de baiat dar mi se pare super misto, andy. Dar mai bine lasi colegi sa iti puna porecle, pe mine m'au poreclit montesurdi, deoarece de fiecare data cand jucam telefonul fara fir la mine se rup firu, si nu are nici o legatura cu numele meu. Adica poreclele ti le dau prieteni in functie de cum te considera ei ca esti.

| HappyCandy a răspuns:

Probabil cea mai frmoasa porecla ar fi aceea careti-au pus-o parintii cind te-ai nascut, addica Andreea, zi multumesc ca ai acest nume nu ca altii...
http://www.youtube.com/watch?v=0cOvM1UJwmg

| BiancaDenisa a răspuns:

Deyutza
zuzudeea
dede

| Metamorphose a răspuns:

DeDe. Aka. Deea. Cam atatea imi trec prin minte. Nu stiu, poti sa iti intrebi prietenii poate gasesti ceva si in legatura cu infatisarea ta.

| rutanklan a răspuns:

Frunza verde

| Sҝϊττlεs a răspuns:

Poreclele ți le dau prieteni, familia, dar în nici un caz nu ți-o pui tu singură happy

| DihorulCuTepi a răspuns:

AlinnutSsa are dreptate! Nu te poti trezi brusc si sa te hotarasti ca vrei o porecla. O porecla in mod normal reprezinta acea persoana sau o caracteristica a ei. Spre exemplu mie mi se spunea Inspectorul Javert ca imi placea sa-mi bag nasul peste tot si sa aflu tot.Crede-ma ca prietenii iti vor pune o porecla cat de curand daca ai o personalitate care ofera inspiratie!

| qw3rty0o0 a răspuns:

Uite cateva porecle:
Angy
Andu
Deea
Andre
Utza
Pufulete
Zuzandreea
Andrusca
Dar totusi poreclele nu ti le pun niste necunoscuti de pe net... nici tu... adevaratii prieteni!
Sper ca te-am ajutat! Funda?!

| StixOn3 a răspuns:

Buna Andreea... uite aicibig grineeutza Dede Andy Adu

| dorindaa a răspuns:

Zizyzapacitaa, deeazuza