| mariaaaaaaaaaana a întrebat:

mi-am facut comanda azi de pe net de niste blugi boyfriend. Eu port nr 36, dar ca sa-mi vina asa largi ca pe manechin ar fi trebuit sa iau cum un număr mai mare? Adica 38? Imi e sa nu vina mai stramtisad

4 răspunsuri:
| scully a răspuns:

Nu neapărat, dacă modelul blugului e larg de la mama lui, atunci nu cred că e nevoie de o mărime mai mare. Dar mai ales pe net, unde nu poți să-i probezi, sau măcar să-i vezi în realitate, nu poți fi niciodată sigură. Dacă e vreo problemă îi poți returna.

| Florentina9210 a răspuns:

Pai cum facem noi, tu intai plasezi comanda si dupa intrebi care numar ti s-ar fi potrivit mai bine?

| Lola203 a răspuns:

Daca tu porti 36 nu vad de ce ai comanda un numar mai mare. Modelul conteaza, daca ei sunt largi, vor fi tot largi si la marimea 36. Daca ti-ai fi comandat 38 ti-ar fi fost mari in talie. Ideea e sa-ti vina oarecum pe fund si largi pe piciorwinking eu cred ca ai comandat ce trebuia. Acum depinde si cum se potrivesc marimile.

| guest244 a răspuns:

Nu cred ca va sti cineva sa-ti raspunda, deoarece depinde de fiecare firma cum are numerele. Adica nu tot timpul de respecta numarul 36... Exact la papuci.