| Mksdh a întrebat:

Buna TPU
mi-am luat o vopsea care are si pudra pentru decolorare. parul meu nu a mai fost vopsit pana acum, e bine sa o folosesc?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Daca vrei sa te faci blonda da.depinde si ce nuanta e parul tau acum. daca de exemplu este saten mediu si vrei sa ajungi la blond deschis trebuie sa o folosesti

| Mksdh explică (pentru Kasia):

Nuanta naturala a parului meu e blond, dar nu f deschis si cu suvite de saten....si am cumparat vopseaua asta http://www.omlazeni.cz/......_bazar.jpg

| Kasia a răspuns (pentru Mksdh):

Pune si decolorantul

| Mksdh explică (pentru Kasia):

De curiozitate... daca nu as adauga si pudra decoloranta...cam care ar fi rezultatul?

| Kasia a răspuns (pentru Mksdh):

S-ar vedea...adica ar fi rezultate.probabil un blond cu tonuri mai deschise

| Mksdh explică (pentru Kasia):

Atunci ar fi perfect.pt k nu as vrea nici blondul ala deschis de pe cutie
mersi pentru raspunsuri

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Baca nu ai mai facut-o pana cum mai bine mergi la salon, mai ales cu pudra pentu decolorare iti poti arde foarte rau parul.

| Bondarel99 a răspuns:

Si eu m-am vopsit prima data cu vopsea care avea si pudra.Eu am folosit 2 cutii pentru ca am parul lung, dar nu erau la fel.Am combinat vopseaua care venea cu pudra si zicea ca deschide parul cu 6 tonuri cu una obisnuita care deschide 4 tonuri.Nu iti lua 2 cutii de vopsea cu pudra pentru ca e prea mult...asta daca ai parul lung pentru ca pe parul mai jos de umeri trebuie sa pui 2 cutii ca sa sa deschida cum trebuie.

| Mksdh explică (pentru Bondarel99):

Parul meu are lungime medie

| Latinmoon a răspuns:

Vopseaua o poti folosi iar pudra pentru decolorare nu te sfatuiesc!
Good luck! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine daca nu te-ai mai vopsit sa faci un test sa vezi daca nu esti alergica la vopseaua.
Nu vreau sa te sperii, dar uite ce a patit o fata care era alergica la vopsele:
...emeie.html
Trebuie sa fii atenta si grijulie, si ar fi mai bine sa mergi la un salon sa te vopsesti sau sa rogi pe cineva care se pricepe.
Bafta

| Mksdh explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfat.o sa fac si eu testul

| FreakyChucky a răspuns:

Da este ok, dar ca sa nu dauneze parului nu trebuie sa decoloreze prea puternic.

| anne0012 a răspuns:

Fa ce crezi mai intai citeste instructiunile apoi te gandesti daca chiar e bine sau sa cei ajutorul unui specialist incerca.