| MariaMeow a întrebat:

Vreau sa imi fac ombre hair (ca al Antoniei). Sunt satena naturala. Nu m-am vopsit niciodata. Voiam sa stiu daca pudra o sa-mi faca parul portocaliu sau daca folosesc vopsea blonda o sa iasa. Puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi? Vreau sa precizez ca nu imi permit sa merg la un salon.

Răspuns Câştigător
| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Deci tu vrei sa ai suvite in partea de jos a parului ca ale Antoniei.Tie iti va trebui decolorant nu vopsea.Decolorantul decoloreaza parul si il lasa blond.Eu cand mi-am facut suvite cu decolorant mi-a trebuit un pliculet deacela cu lichid (se gaseste in magazine) si pudra decoloranta.Nu te va costa mai mult de 5 lei.Pe mine m-a costat toate 4 lei si ceva. Aplici pe varfuri sau unde doresti si lasi cateva minute si Voila!

| afrodita3333 a răspuns (pentru fgsdfgdfgdsfgfd):

De unde ai luat pliculetul cu lichid si pudra? Din market sau de unde?

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns (pentru afrodita3333):

Eu l-am luat de la un fel de mini-market.Dar am vazut si la magazine mari gen Real happy

7 răspunsuri:
| DiannaaMiha a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa te duci la salon si sa nu te faci singura acasa pentru ca poti sa-ti strici parul in sensul k o sa arate aiurea si nu o sa-ti placa nici tie nici celorlalti...
Stiu un salon foarte bun prin zona garii, pe la ront de sigur asta daca esti din Craiova... eu m-am facut acolo ultima data si este super tare salonul

| MariaMeow explică (pentru DiannaaMiha):

Mi-ai citit toata intrebarea? Am spus ca nu imi permit. Mai ales ca nu am cine stie ce saloane la mine in oras.

| DiannaaMiha a răspuns (pentru DiannaaMiha):

Nu este foarte scump in jur de 50-80 lei dar o sa arate bine... oricum faci cum vrei... sper ca nu te-ai suparat pe mine

| Atat_Ana_1995 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te decolorezi fiindca ai parul mai inchis... parerea mea. sper ca te-am ajutat putin big grin

| Matei_Alexandra_1991 a răspuns:

Cum se numeste salonul DiannaaMiha