| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce m-a apucat in ultima vreme, de vreau sa ma vopsesc.Am parul saten, si as vrea sa ma vopsesc intr-o nuanta blond caramel.Mentionez ca am ochii albastri. O buna prietena mi-a spus ca mi-ar sta foarte bine blonda.Credeti ca mi s-ar potrivi? Daca da, ce nuanta si vopsea? Multumesc anticipat.
P. S.:Fundaaaa!

Răspuns Câştigător
| Denise_3997 a răspuns:

De la saten la blond, este cam greu si cam periculos. Va trebui sa utilizezi mai intai un decolorant si abia apoi vopsea. Eu am facut prostia de a trece de la saten la blond de 2 ori. Odata la salon, odata singura acasa. Crede-ma ca in ambele cazuri, aveam parul ars si la atingere era.sarma. Cum am mai sfatuit pe cineva inainte, incearca sa-ti faci cateva suvite, dupa un timp mai fa cateva si tot asa, pana ce parul este gata sa treaca la nuanta dorita. Trecerea de la saten la blond se face intotdeauna treptat. Ti-o spun din proprie experienta...

6 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Trecerea la blond poate fi periculoasa pentru par. Iti recomand sa mergi la coafor pentru ca blondul arde parul in primul rand si daca este la prima vopsirea nu prea ar iesi ce iti doresti.

| TheCreionel a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

Cam asa ceva? DA ti-ar sta foarte bine... poate ai parea putin mai copilaroasa

| PetreConstanta a răspuns:

Ti-ar sta ffff frumos

| OanaVlad a răspuns:

Doamne ce coincidenta :) si eu as vrea sa ma vopsesc, am parul saten si o prietena mi-a zis sa ma fac blonda :) eu as zice ceva mai deschis : http://www.google.ro/......tp?/imgres

| BoboKitty a răspuns:

Cumpara-ti sprayhappylaughingDinala cum mi-am luat eua tunci dar lasa ca poate iar o sa pui mana pe ala verdelaughing

Răspuns utilizator avertizat