| Lorena1222 a întrebat:

O intrebare pentru fete happy Stiti un primer bun si o crema foarte hidratanta. Si un fond de ten care sa nu fie mat.Sa fie dewy (drugstore).Am tenul foarte ulteios pe nas si pe obraji iar pe frunte si pe barbie se ia foarte tare (se cojeste ). Multumesc

Răspuns Câştigător
| wonderwoman123 a răspuns:

Primer-ele mele preferate sunt:
- The porefessional de la Benefit (e buna daca ai pori dilatati)
-Optical Ilussion de la UD (lasa o piele atat de mătăsoasă si fondul de ten se aplica ff bine, fie ca folosesti Estee Lauder double wear sau Face and body de la MAC, are si un pret decent)
-Matte Rescue de la Benefit (trebuie aplicat pe zonele unde tenul e uleios, si 7-8 ore nu ai treaba cu el)
Ca crema hidratanta eu folosesc Mosture Surge, varianta tip gel cu pompita, e buna pentru ten gras, caci se absoarbe repede in piele si e foarte hidratanta, cica e echivalentul a 96 de pahare cu apa, dar nu pot spune daca e adevarat sau nu.
La fondurile de ten, depinde in ce zona te orientezi. Daca te orientezi spre drugstore recomand:
- L'oreal True Match
- L'oreal Infailible
- Sephora Ten hours (are un pret mic, de aia l-am inclus aici)
Daca vrei mai High End recomand:
-MAC Studio fix fluid
- UD Naked Skin Weightless HD liquide make-up (acoperire mare, dar finish natural si nu il simti deloc pe ten)
Daca vrei produse de lux recomand:
- Estee Lauder Double Wear Light
-Lancome Teint Idole
Sper ca te-am ajutat.

| Lorena1222 explică (pentru wonderwoman123):

Multumesc foarte mult ❤

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce ai vrea o crema foarte hidratanta daca ai deja tenul uleios?
Si tie chiar fond de ten mat iti trebuie pentru ten gras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ten mixt si il folosesc pe acesta: https://www.sephora.ro/......29012.html

| Lorena1222 explică:

Mentionez ca pe frunte si pe barbie e uscat (am tenul mixt presupun) deci un fdt pentru ten mixt

| Jamaica33 a răspuns:

Ca fond de tel poti sa il incerci pe cel de la Essence camouflage 2 in 1 make-up and concealer

| Lorena1222 explică (pentru Jamaica33):

Nu imi trebuie fond de ten mat, imi trebuie unul pentru ten mixt deoarece am zis pe obraji am tenul uleios si pe frunte si barbie e atat de uscat incat mi se ia pielea. Crema hidratanta pentru asta vreau

| Lorena1222 explică (pentru Jamaica33):

Multumesc