| Toffem a întrebat:

Buna TPUhappy
Pot spune ca asta este o intrebare pentru fetehappy
Am o problema in zona nasului se usuca pielea foarte tare si ma mananca.:-s am folosit creme speciale in hidratare dar nu au efect un sfat va rog:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste produse Dove pentru curatarea fetei(sapun lichid/solid sau chiar gel de dus); sunt blande cu tenul si nu va usca pielea si mai tare. Dupa ce-ti usuci tenul, maseaza-l usor cu o felie de castravete si clateste fata cu apa rece dupa cateva minute(5-10 minute).De asemenea,aplica o crema hidratanta inainte sa iesi din casa(astfel vei proteja fata de vant, principala cauza a uscarii pielii, si o vei ajuta sa-si revina).

3 răspunsuri:
| candygirl a răspuns:

Te iubesc >big grin

| liiifeiispiiink a răspuns:

Poi poti incepe prin spalare cu ceai de musetel(stiam ca ajuta)
, poti sa te speli dimineata si seara cu putin ceai sau sa iei vata sau discuri demachiante sa tamponezi zona in care si pielea uscata...La mine a functionatbig grin

Succes!

| Toffem explică:

Multumesc pentru ajutor:*