| Aηηy a întrebat:

Buna kiss TPU! pun cateva intrebari pentru fetele care au extensii.
la ce interval de timp va spalati extensiile?
va intindeti parul cu placa inainte de a vi le pune? ma refer le extensiile cu clip-on.
le intindeti / ondulati in fiecare zi?
se deterioreaza daca le dati cu spuma?
de cat timp le aveti? ce culoare sunt? cateva sfaturi pentru ca vreau sa invat mai multe despre ingrijirea lor.
eu le dau cu sampon, apoi cu balsam, le usuc si le pieptan. e bine doar atat? le am de 2 saptamani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu le am de 1 an si sunt intr-o stare foarte buna.
Le spal la interval de 3 saptamana sau chiar o luna...nu este recomandat sa le speli prea des pentru ca ele nu sunt ca parul nostru natural si nu au nevoie de asa ceva.
Eu imi intind parul destul de des, deci da. Imi intind parul ianinte de a le pune.
Intind extensiile doar dupa ce le spal in niciun caz in fiecare zi.
Nu am incercat sa le dau cu spuma thinking
Sunt negre deoarece eu sunt bruneta happy
Uite cum le spal eu: Le pun la inmuiat cam 20 de minute in apa si sampon. Apoi le spal prin miscari fine ca sa nu cumva sa cada firele. Le pun o masca de par cu care le mai las 20-30 de minute, iar dupa ce le clatesc le pun si blasam uneori. Le las pe pun prosop sa se usuce natural (e f important!) si la piapan putin cu partea aia cu zimtii grosi ai piaptanului. De obicei fac astea seara, iar dimineata cand s-au uscat de tot de piaptan normal si le intind happy

2 răspunsuri:
| Ionica434 a răspuns:

Depinde ce fel de par ai. Eu mi-l fac cu placa pentru ca nu il am chiar drept.
E ok sa le speli, dar ar trebui sa le usuri manual, nu cu uscatorul

| maria18 a răspuns:

Buna! eu am extensii de la inceputul verii 2010 si pot sa spun ca le-am spalat de maxim 3 ori.Le indrept sau ondulez atunci cand le port.Pentru un aspect mai frumos, da, imi intind parul.Tin sa precizez ca le port rar, la ocazii speciale, cam o data la 2 saptamani.Eu nu mi-am vopsit parul, am un saten inchis, ca si ele.Sa le porti sanatoasa!