| Anetta2005 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cum as putea sa ma ingras nu obligatoriu rapid.Treaba e ca la scoala,la pauza mare mananc o tartina de acasa iar cand vin acasa nu imi mai este foame,deci nu mananc nimic pana seara,ma puteti ajuta, va rog?

Răspuns Câştigător
| Luizaaa a răspuns:

Dimineata e lege sa mananci deoarece iti iei necesarul de vitamine dupa o noapte intreaga. La fel si la pranz si seara insa niciodata sa nu mananci pana te simti plina, doar atat cat incape. Plus cele 2 gustari de la ora 10 si 16 care consta intr-un fruct sau iaurt, ce vrei tu. Sa bei multe lichide. Sincera sa fiu eu mananc "intr-una" si nu se pune, la 14 ani am 49.5 kg si cand ma masor la burta am 59 cm. Si eu as vrea sa pun putin,dar daca nu se pune deloc... ce sa faci, fiecare cu corpul lui
Apropo, depinde si de metabolism, daca il ai rapid (ca mine ) nu prea se pune, dar daca il ai lent se pune de nu mai stii cum sa slabesti

4 răspunsuri:
| Emmy125 a răspuns:

Mananca chipsuri, shaorma, kebab... Nu sunt ele prea sanatoase dar nha, te ajuta se te ingrasi. Important e sa mananci ceva ce iti place, daca iti place, foame sau nu, tot mananci. Cazul meu: pastele. Mai ales carbonara. happy

| Anetta2005 explică (pentru Emmy125):

Problema e ca mama vrea sa mananc sanatos si nu imi da voie sa mananc chestii de astea

| mimimumu a răspuns:

Pai nu trebuie să eviți mesele principale ale zilei.Adica mănâncă la micul dejun (e cea mai importantă masă a zilei). Apoi pregătește de acasă pachețelul pentru școală și când vi acasă, trebuie să mananci. Daca nu îți este foame, măcar i-a ceva gen "gustărică inainte de culcare".

| Maria1211 a răspuns:

Mananca dimineata, la scoala si bineinteles ca si seara cand vii de la scoala trebuie sa mananci