| AzZy a întrebat:

Sunt fata, am parul blond,ondulat spre cret pana putin sub umeri si as vrea sa-mi fac suvite cu albastru de metil. Am cateva intrebari:
-Cum iese culoarea?(inchis/deschis)
-Pateaza hainele?
-Este toxic pentru par sau il ajuta?
-Cam cat rezista?
-Se face verde dupa cateva spalari?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| KiddaBăă a răspuns:

Iese între deschis și închis, nu știu dacă pătează; nu cred că știi tu vreo vopsea care să ajute părul; vreo 2 săptămâni; și da se face verdeeeeeeeeeeeeeee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti iasa mai mult un verde sau turcoaz.
Pateaza tot ce prinde, inclusiv cada lu maicatahee hee.
Nu prea cred ca il ajuta dar cauta si tu beneficile albastrului de metil pentru par.
Aproximativ o luna, si mai raman ceva urme din cate am vazut eu la fete.
Se face verde cam de la prima spalare.

| AzZy explică (pentru anonim_4396):

Verdele care ramane se mai duce sau ramane permanent pe par pana il tai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AzZy):

Se duce, se va spalaci din ce mai tare dupa fiecare culoare.

| paulici09 a răspuns:

Pai daca ai parul blond vrei sa-ti faci suvite albastre, asa in momentul in care ti-ai pus ti se va vedea indigo dar dupa o zi se va face : albastru +galben=verdeeee! straight face