| Aver a întrebat:

happy
De ceva timp stau şi îmi urmăresc majoritatea prietenelor cum îşi vopsesc pletele în tot felul de culori- de la blond platinat, roşcat morcoveaţă până la galben, verde sau chiar roz. Ce să spun, m-ar tenta şi pe mine o schimbare de look cu puţin albastru de metil, însă din câte am auzit, după ce ţi se duce culoarea nuanţa părului se închide, iar eu nu îmi doresc asta. Părul meu este un blond închis, uşor ondulat şi mă gândeam să îmi vopsesc câteva şuviţe din faţă, dar nu sunt hotărâtă.
Nu ştiu, e adevărat că părul se închide la culoare după vopsire? Şi cam cât ţine când te vopseşti cu albastru de metil?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parul blond vopsit, si mi-a iesit asa albastrul de metil, doar ca eu l-am diluat in apa si am stat cam 3-4 minute cu el acolo : http://s20.postimg.org/4w88no7y5/P050613_19_26_01.jpg eu l-am diluat in speranta ca o sa iasa turcoaz, dar cu mai mult diluat nu iesea nimic... Oricum, culoarea se duce, mie nu mi-a placut cum s-a dus.

| Wolfszeitt a răspuns:

Depinde de păr. Pe părul blond natural al unei prietene a ieșit albastru, după prima spălare turcoaz și s-a dus foarte repede. Părul meu e cam ca al tău, blond închis spre șaten deschis. M-am făcut la vârfuri și a ieșit turcoaz sus, albastru mai jos, albastru închis și mai jos și mov închis jos de tot. După multe spălări s-a transformat în verde și am așteptat 4 luni să se ducă de tot; enorm de mult având în vedere că eu îmi spăl părul de 2-3 ori pe săptămână.

| Miire a răspuns:

In loc de albastru de metil incearca tinctura de castelani.Nu va avea niciun efect asupra parului si va iesi superb. Daca mie mi-a iesit roz deschis pe par brunet, atunci sigur iese si la tine mai bine. love struck

Răspuns utilizator avertizat