| anonim_4396 a întrebat:

Fetele care si-au facut suvite cu hartie creponata, eu as vrea sa-mi fac suvite albastre.
Si am 3 intrebari legata de asta:
1) As vrea sa am niste suvite de un albastru mai inchis, cum ar trebui sa fie hartia creponata?
2)Dupa cate spalari se ia culoarea?
3)Sunt de un saten deschis,pe parcurs, culoarea se va face verde?

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

1 un albastru inchis pentru a prinde culoarea mai bine.
2 chiar si dupa prima spalare daca te freci bine.
3 Nu stiu sigur desi este posibil

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intreb, oare cati mi-ati citit intrebarea?

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze,ca nu ti-am dat un raspun la intrebarea ta pentru ca eu nu ma pricep la coafura; eu cred ca destul de multi ti-au citit intrebarea si nici ei nu stiu.
Dar sa incerc sa te ajut eu, macar.
1.Eu cred ca pentru ca sa ai suvite de un albastru inchis, si hartie trebuie sa fie tot de un albastru inchis.
2. http://www.tpu.ro/beauty/suvitele-facute-cu-hartie-creponata-se-duc/
3. Asta chiar nu stiu cum sa-ti raspund.
Sper ca te-am ajutat!;)

| anonim_4396 explică (pentru N1GHTMAR3):

Merci happy. Acum vad si eu un raspuns cap-coada.

| N1GHTMAR3 a răspuns (pentru anonim_4396):

=D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te albastresti?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

*In sfarsit unul care imi raspunde.*

happy Nu, vreau doar cateva suvite.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

ok

| LarisaStanciuu a răspuns:

Nici nu stiam ca poti face cu hartia creponata laughing eu folosesc doar staniol, sincer ar trebui sa te duci la un salon, ca cine stie ce culoare iti iese happy mi-am facut 10 suvite blonde si au iesit de toata prastia zici ca aveam parul ars laughing)

| anonim_4396 explică (pentru LarisaStanciuu):

laughing
Faza e ca nu vreau sa ma duc la salon.
Nu suport ca cineva sa-mi bage mana in par.
Si... Eu vreau doar ceva temporar.
Merci de raspuns happy.

| LarisaStanciuu a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce laughing