| Sweety27 a întrebat:

Mai exista fete/femei care isi aplica singure, acasa, genul de unghii false care se lipesc peste unghia naturala? Sau toate mergeti la saloane sau aveti o manichiurisrta si preferati unghiile cu gel? Spuneti-mi va rog, voi ce preferati si motivul?

5 răspunsuri:
| Sweety27 explică:

De ce sunt preferate unghiile cu gel, puse la salon, in schimbul tips-urilor gen: http://image.dhgate.com/......f-tips.jpg

Dc m-as chinui sa-mi fac un model cand pot sa aleg din sute de variante gata facute si eu doar sa mi le lipesc? Care a-ti avut aplicate in ambele moduri, spuneti-mi care e diferenta? Se observa?

| iubesc a răspuns (pentru Sweety27):

Da se observa..alea cu gel la salon sunt mai rezistente si au aspect propriu pe cand celelalte se observa de la o posta ca sunt puse.

| Danielllle a răspuns:

Am acasa aparat si ustensile necesare insa din cauza ca nu stiam cum sa mi le fac, am mers la salon.Mi le-am facut de vreo 2 ori si am hotarit sa-mi las unghiile sa respire happy, insa sunt distruse dupa ce le-am facut cu gel..parca nici nu as mai vrea sa mi le fac, sunt foarte moi.Mai bine le pastrezi pe ale tale naturale zic eu.

Desi da, era foarte comod cind aveam asa unghii..nici nu-mi faceam griji ca se va rupe vreuna sau va sarea lacul.

| Sweety27 explică (pentru Danielllle):

Deci sa inteleg ca ai avut cu gel. Dar din alea lipite simple peste unghie, ai avut vreodata? care e diferenta?

| Danielllle a răspuns (pentru Sweety27):

Nu am avut, insa cred ca nu-ti deterioreaza unghia asa de tare, mi se pare ca se numesc tipse. cred ca daca ti le faci binisor si ai grija iti rezista vreo 3 saptamini.