| OanaBeautiful a întrebat:

Trebuie sa merg la un eveniment important peste cateva zile si mi s-au rupt 2 unghii (celelalte fiind destul de lungi - nu ma indur sa le tai ). Ma gandeam sa imi pun 2 unghii false, ce parere aveti e buna ideea? Este doar pentru cateva zile dupa o sa le dau jos, dar asta e singura idee, pe moment ...Va rog foarte mult sa ma ajutati daca aveti o idee mai buna si sa-mi spuneti mai multe lucruri despre unghii false (pareri,cum se aplica, cum se dau jos...). Raspunsul bun si detaliat primeste funda garantat. Va multumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| Intebarisiraspunsuri a răspuns:

Eu mi-as pune unghii false, stiu cum e sa ai unghi mari si sa ti se rupa cateva, si se lipesc cu lipici special, cand vrei sa ti le scoti le imoi in apa caldute, ele singure vor cadea

7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! Da, poti pune 2 unghii false, doar ca trebuie sa le faci exact cat cele naturale pentru a nu se observa.
Nu lua din alea la 2-3 lei, ia ceva mai bun, cu lipici bun.
Distractie placuta!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Eu as zice sa le tai si pe celelalte de dimensiunea celor 2.
Chiar daca iti pui unghii false, o sa se vada diferenta.

| Emena a răspuns:

Taie-le. Iti strici unghia cu unghiile false. Iti poti face un french micut

| NoNameasdod a răspuns (pentru Emena):

Tu gandesti ce spui? Sau macar stii?
Nu are cum sa isi strice unghia, Doamne, de unde ai scos-o si pe-asta
Unghia falsa, e ca sa zic asa, ceva din plastic si are forma unghiei ..are un lipici care NU DAUNEAZA unghiei si le poti folosi de vreo 2-3 ori pana se duce lipiciul.Frate,daca habar n-ai numai vorbi, ca asa nu intelege nici ea nimic si nu o ajuti cu nimic. te bagi doar ca sa te afli in treaba dar habar n-ai ce zici.

| SaschaM a răspuns:

Daca nu s-au rupt de tot (daca nu ti-au zburat cu totul), le poti repara cu lipici de tipsuri (NU superglue) si pliculet de ceai. Citeste aici despre cum mi-am reparat-o pe a mea - http://mypsychonails.blogspot.ro/......-nail.html si aici despre cum arata unghia dupa ce am scapat de partea rupta http://mypsychonails.blogspot.ro/......s-mai.html
Lipici de tipsuri gasesti peste tot, cauta pe google.

| NoNameasdod a răspuns:

Pai iti poti lua unghii false, erau aici la mine cu vreo 5 lei si poti alege orice marime vrei, nu sunt toate la fel deci nu ar merge sa pui la ambele maini [adica nu au aceeasi dimensiune] si mie mi se par ff ok happy, poti incerca doar ca si oja de pe restul unghiilor sa fie asemanatoare happy.ori iti poti lua `cutii`de unghii false si sa fie a fel modelele happy si iti pui la ambele maini :*. Sunt ff bune, le poti folosi vreo 2-3 ori, le indepartezi cu un disc demachiant inmuiat in acetona =) si le lipesti pur si simplu ( au un lipici in interior ) daca mai ai nevoie de detalii lasa-mi mass pe TPU, sau raspunde aici :*. Bafta.

| OanaBeautiful explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! :*