| คηĐЯээд a întrebat:

Buna TPU.
Uitati problema mea: Unii or sa rada!
Problema lor.

Maine vreau sa imi pensez mustata, am 14 ani, cred ca e o varsta potrivita.
E vizibila, chiar foarte, si parintii nu ma lasa.
Daca o fac credeti ca parintii vor observa?

Si dupa cat timp v-a trebui sa o pensez din nou?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu "chineza" ta de user că ești fată, că ești băiat, numai tu știi!
Decolorezi mustața cu Karaver, este specială pentru decolorarea părului de față și corp. Ori dacă ești băiat, dai neică cu lama luând lecții de la tati că este în măsură să-ți arate cum se bărbierește.
Pa, pa.

| anUcy a răspuns:

Eu vorbesc din priprie experienta.Chiar este bine daca vrei sa iti razi mustata pentru ca asa vei putea scapa de un complex care sunt sigura ca te deranjeaza si nu te poti simti in largul tau, gandindu-te mereu ca cei din jur o sa observe si o sa se amuze pe chestia asta.
Sfat:eu am folosit metoda pensarii cu ata pentru ca se iau mai multe fire dintr-o miscare a atei. Daca nu stii, poti cauta pe youtube, acolo gasesti un film explicativ.Firele care raman le poti lua cu penseta, mai ales cele din zona nasului nu se vor lua prea bine.Chiar daca doare putin la inceput si se irita o sa te obisnuiesti cu timpul. Apropo, penseaza-te seara pentru ca dupa pensat zona o sa fie cam rosie si astfel pariinti tai vor observa chiar mult mai usor.
Este posibil ca parintii tai sa observe, mai ales acum cand tu le-ai povestit despre aceasta problema a ta si s-ar putea sa fie mai atenti sa nu faci vreo ''escapada'' la care e posibil ca ei sa se astepte.Insa, le poti explica frumos de ce vrei sa scapi de mustata(le spui ca te simti complexata, ca se vede urat) si daca ai incercat chestiile astea pana acum si nu au dat rezultate, poti incerca si fara voia lor, pentru ca dupa aceea nu o sa mai aiba ce sa faca.
Bafta!

| Helper004 a răspuns:

Buna! Iti spun acum din propria experienta: aveam si eu mustata, dar tatal meu nu ma lasa sa o pensez dar mama da. Dupa cateva zile m-a pensat mama si tata nu o observat. Si nici pana acum nu a vazutlaughing. Sper ca ti.am fost de folos. Bafta!

| boogdan91 a răspuns:

Daca e vizibila, normal ca vor remarca ca ai dat'o jos. Fa-le si tu o surpriza. Nu stiu cam odata la cat timp va trebui sa o pensezi.hmm.la inceput rar.cam odata la 10-14zile, apoi poate o data pe saptamana.

| bubudeeabubu a răspuns:

Pai daca se vede tare da o sa se observe daca nu nu si dupa ce o sa faci asta osati creasca repede si o sa observe...

| Biuka a răspuns:

Asculta.
si eu mi-am luat-o
nu e nevoie sa ne lungim la discutii
ti-o iei la salon.ti-o da cu ceara
nu doare(prea tare rolling on the floor ) da na`h. frumusetea doare. si de parerea celorlalti
Sa te doara-n pl.a
Tu trebuie sa te simiti frumoasa!winking
Aa. epilarea mustatii e 7 lei oriundewinking

| Samarra a răspuns:

1 la mana, vor observawinking
2 la mana las-o asa cum e deoarece iti va creste si mai multa si mai mare.
Asteapta sa mai cresti pe la 16 ani o sa fie potrivit. Bafta

| Alinnnn a răspuns:

Esti fata baiat smug
Idealul meu in viata e femeia cu mustata :X
Trageti-o fato

| Anonim187 a răspuns:

Lol... cum poti sta cu mustata? + ca esti fata raised eyebrows pune mana si ingrijeste-te nu te mai lua dupa parinti ca aia traiesc in vremea lu` ceasca cand ei nici la punctu` sensibil nu se faceau laughing))

| marmota_8713 a răspuns:

Rade-o si pune-ti mustata falsa cand esti cu parintii!

| chidusa a răspuns:

Hei dacatzi pensezi mustata de pe acum o sa te saturi deja de poensat pe parcurs dar daca fara ea crezi ca te vei simti mai frumoasa si mai libera, atunci fa-o fara indoiala!